Drukowanie etykiet i kodów kreskowych wymaga użycia urządzeń wysokiej klasy. Prowadząc firmę, która zajmuje się produkcją i sprzedażą towarów nie może oklejać swoich produktów niskiej jakości oznaczeniami. Zwłaszcza, jeśli należy stworzyć hurtowe ilości etykiet, to należy zaopatrzyć się w sprzęt o wysokiej wydajności. Liderami na rynku urządzeń do drukowania etykiet jest firma Brother oraz DYMO.

Sprawdź drukarki etykiet w ofercie Strefadrukarek

Rodzaje drukarek do kodów kreskowych i etykiet

Wyróżnia się dwa rodzaje tego typu urządzeń. Pierwsze z nich to drukarki termiczne, które działają na zasadzie zaczerniania papieru za pomocą głowicy drukującej. Nie potrzebujemy do tego tonera ani tuszu, ale musimy zakupić specjalny typ etykiet, który pod wpływem temperatury czernieje. Możemy korzystać z bardzo tanich odpowiedników, z tym że ta technologia pozwala na druk wyłącznie w kolorze czarnym. Użytkownicy tego typu urządzeń narzekają, że druk jest nietrwały.

Drugim rodzajem drukarek do kodów kreskowych oraz etykiet są urządzenia termotransferowe. Przy ich użyciu musimy zaopatrzyć się w specjalne kasetki z taśmą. Rotowanie rodzajami taśmy pozwoli nam na druk w wielu kolorach i rozmiarach. Jakość z uzyskanych rezultatów jest bardzo wysoka. Niestety musimy liczyć się z dużymi kosztami eksploatacji.

 

Najpopularniejsi producenci – Brother i DYMO

Wydajność, rozdzielczość oraz trwałość działania drukarek do etykiet i kodów kreskowych to trzy najważniejsze czynniki, które powinniśmy wziąć pod uwagę dokonując zakupu. Drukarki DYMO świetnie spisują się w warunkach biurowych, wielu użytkowników korzysta z nich latami, co oznacza, że rzadko ulegają awariom. Posiadają bardzo łatwe oprogramowanie do projektowania etykiet. Niestety rzadko wyposażone są w gilotynę, czyli mechanizm pozwalający na automatyczne odrywanie etykiet i kodów kreskowych.

Z kolei urządzenia producenta Brother znajdują się na podobnej półce cenowej co drukarki DYMO. Jednak szczególną uwagę należy zwrócić w tym przypadku na koszty materiałów eksploatacyjnych. W tym przypadku drukarki Brother są znacznie tańsze niż DYMO. Koszt wykonania etykiet w tym drugim przypadku nie należy do najtańszych. Wybierając drukarkę warto przemyśleć, jakich rozmiarów etykiety będziemy drukować oraz jaką wydajność chcemy uzyskać. Nie zawsze droższa oznacza lepsza. Niezależnie od tego, czy zakupimy drukarkę DYMO czy Brother, to na pewno termiczna będzie tańsza w eksploatacji, z kolei termotransferowe są bardziej trwałe i wytrzymałe.

Ostatnio przeglądane