Drukarka do etykiet

Drukarka do etykiet to niezastąpione urządzenie w każdym sklepie, ale również w wielu biurach i przedsiębiorstwach. Zazwyczaj taka drukarka kojarzy nam się z etykietowaniem towarów przeznaczonych do sprzedaży, jednak warto wiedzieć o tym, że jej zastosowanie może być o wiele szersze. Bo drukarka do etykiet jest urządzeniem, dzięki któremu łatwiej jest zorganizować domową dokumentację. Samoprzylepne etykiety mogą posłużyć do oznaczenia segregatorów, teczek, płyt czy półek, na których znajdują się konkretne dokumenty. Jednym słowem to urządzenie sprawdza się wszędzie tam, gdzie chcemy, aby wszystko było podpisane i uporządkowane. Odręczne sporządzanie etykiet jest bardzo czasochłonne, a drukarka pozwala na szybkie wydrukowanie wielu egzemplarzy trwałych etykiet.

Drukarka H105 do etykiet i jej zalety

Szukasz drukarki do etykiet, która będzie sprawnie działała, a przy tym będzie wyróżniała się przystępnością cenową? W takim razie drukarka H105 jest doskonałym wyborem. Posiada kilka różnych opcji, które powinny spełnić wymagania użytkownika i przełożyć się na jego zadowolenie z zakupu. O jakich opcjach mowa? Otóż urządzenie ma zaprogramowanych dziesięć automatycznych projektów etykiet oraz siedem ramek. Jest też możliwość samodzielnego wybierania stylu, spośród dziewięciu rodzajów czcionek i trzech rozmiarów tekstu. Ponadto dostępnych jest aż sto siedemdziesiąt różnych symboli.

Co ważne, przed wydrukowaniem etykiety, na urządzeniu można zobaczyć jej podgląd. Kupując urządzenie, w zestawie otrzymamy również cztery metry taśmy i trzy lata gwarancji. Drukarka obsługuje taśmy w rozmiarze 3,5mm, 6mm, 9mm i 12mm. Wszechstronne zastosowanie drukarki, w połączeniu z bardzo atrakcyjną ceną sprawia, że warto skusić się na nią nawet jako gadżet do użytku domowego. Przyda się m.in. do etykietowania domowych przetworów, czy podpisywania słoiczków z przyprawami.

Oryginalne taśmy, które dedykowane są do danego modelu, zazwyczaj są dość drogie. Ale po co przepłacać, skoro bez problemu można nabyć dużo tańszy zamiennik. Do drukarki H105 kupić możemy wysokiej jakości taśmy Brother TZe-231. Taśma ta jest laminowana, co przedłuża trwałość wydruku i wyróżnia się bardzo atrakcyjną ceną.


Taśma Brother TZe-231 biała/czarny nadruk 12mm x 8m zamiennik
Taśma Brother TZe-231 biała/czarny nadruk 12mm x 8m zamiennik

Alternatywa dla drukarki H105

Produkty z gazetek Lidla z racji na atrakcyjną cenę, dobrą jakość i małą ilość towaru, jaka przydzielana jest na pojedynczy sklep, bardzo szybko znikają z półek. Dlatego jeśli nie uda nam się kupić drukarki do etykiet H105, nie musimy się martwić, ponieważ możemy w Internecie poszukać produktów o podobnym charakterze. Jednym z nich jest drukarka Brother P-touch PT-H107B. To urządzenie jest z tej samej półki cenowej co H105 i posiada podobną prędkość wydruku, czyli 20 mm/sek. To nowoczesne urządzenie umożliwia dwuwierszowe drukowanie etykiet samoprzylepnych. Jednym z elementów różniących tę drukarkę od modelu H105 jest większa możliwość wyboru wielkości czcionki. Tutaj mamy aż piętnaście różnych rozmiarów. Jeżeli chodzi o szerokość taśmy, to obsługiwane są trzy rozmiary: 6mm, 9mm i 12mm.


Drukarka etykiet Brother P-touch PT-H107B
Drukarka etykiet Brother P-touch PT-H107B

Inną propozycją jest niewiele droższa drukarka Brother PT-H110. Prosta w obsłudze, z takim samym rodzajem taśm i taką samą prędkością wydruku. Rozmiar tekstu przy tym urządzeniu może być mały, średni lub duży, ale warto tu zwrócić uwagę, że istnieje możliwość podkreślenia fragmentu tekstu, jak również wydruku w orientacji pionowej. Jeśli wymagamy od drukarki nieco więcej, wówczas musimy przeznaczyć na nią więcej środków.


Drukarka etykiet Brother PT-H110 + taśma TZe-231
Drukarka etykiet Brother PT-H110 + taśma TZe-231

Drukarką z tzw. wyższej półki jest Brother PT-H500, która zalicza się do profesjonalnych drukarek ręcznych, które mogą być używane zarówno przenośnie, jak i stacjonarnie. Przy czym wszystkie wcześniejsze modele były wyłącznie przenośne i działały na na baterie. Drukarka do etykiet PT-H500 obsługuje pięć rozmiarów taśm: 6mm, 9mm, 12mm, 18mm i 24mm. Jej dużą zaletą jest to, że umożliwia dodawanie kodów kreskowych, a nawet zdjęć i może drukować aż do siedmiu wierszy tekstu.


Drukarka etykiet Brother PT-H500
Drukarka etykiet Brother PT-H500