Drukarki etykiet to urządzenia powszechnie wykorzystywane w małych i dużych przedsiębiorstwach. Ze względu na swoją uniwersalność sprawdzają się w różnych branżach, od spożywczej, przez przemysłową, aż po motoryzacyjną czy elektroniczną. Służą do drukowania kodów kreskowych, informacji adresowych, ostrzeżeń lub specyfikacji towaru. Stanowią znaczne ułatwienie, pozwalają wyraźnie oznaczyć nawet duże partie towaru, co usprawnia pracę, podnosi jej wydajność i pozwala zminimalizować ryzyko pomyłek. A w jaki sposób drukarki etykiet mogą przydać się w gospodarstwie domowym? To zależy tylko od naszej kreatywności.

---

Zastosowanie drukarki etykiet w domu

Etykiety na słoikach do przechowywania żywności

Stosowanie drukarki etykiet w zaciszu własnego domu stwarza bardzo szerokie pole do uporządkowania i zorganizowania przestrzeni w praktycznie każdym pomieszczeniu. Wydrukowanie prostych napisów na samoprzylepnych etykietach trwa chwilę, a dzięki nim możemy cieszyć się ładem i doskonałą organizacją. Wreszcie przestaniemy tracić czas na szukanie przedmiotów, które leżą pod ręką - wygodne oznaczenia ułatwią ich znalezienie i poprawią komfort codziennej pracy. Wystarczy tylko jednorazowo poświęcić trochę czasu i udekorować etykietami miejsca, którym przyda się organizacja. Proponujemy wykorzystać drukarki etykiet, aby:

Oznaczyć segregatory - to szczególnie ważne dla studentów i uczniów, a także osób, które wykonują pracę biurową. Dzięki wygodnym i jednolitym oznaczeniom na segregatory, “kolekcja” tych przedmiotów będzie prezentować się estetycznie, a my bez problemu znajdziemy potrzebne akurat materiały.

Etykiety DYMO i Brother na segregatorach w biurze

Rozróżnić pudła z pamiątkami - wystarczy na każdym z nich umieścić etykietę, aby wiedzieć, co zawiera pudełko bez ściągania go z półki i otwierania. Taka dbałość o szczegóły nie tylko pozwoli zaoszczędzić czas podczas szukania potrzebnych przedmiotów, ale też pozytywnie wpłynie na wygląd mieszkania - pokaże, że mieszka w nim osoba dobrze zorganizowana, która lubi porządek.

Lody i żywność oznaczona taśmami Brother TZe

Uzupełnić albumy rodzinne - ile razy przeglądaliśmy zdjęcia i zastanawialiśmy się, z jakiego są miejsca lub kiedy zostały wykonane? Drukarka etykiet pozwoli raz na zawsze zażegnać ten problem. Możemy wydrukować oznaczenia bezpośrednio na albumy, jak i wkleić odpowiednie informacje wewnątrz, albo na odwrocie zdjęć. Pełna dowolność.

Rodzinny album opisany taśmami etykiet

Podpisać słoiczki z przyprawami - dzięki temu zamiast otwartych saszetek z przyprawami możemy wyposażyć szafkę w estetyczne słoiczki z jednakowymi etykietami, które ułatwią rozpoznanie ich zawartości.

Pojemnik na przyprawy z opisem taśmą DYMO D1

Oznaczenia na lekach - drukarka pozwala na tworzenie etykiet na leki. Mogą zawierać informacje o częstotliwości przyjmowania leków, numer kontaktowy do lekarza i inne ważne informacje. To szczególnie przydatne w przypadku starszych ludzi, którzy mają problemy z zapamiętaniem odpowiedniej dawki przyjmowanych farmaceutyków - czytelne etykiety na pewno ułatwią im codzienne funkcjonowanie.

Pojemniki na biżuterię i pamiątki opisane taśmami

Inne pomysły to: organizacja miejsca pracy (domowego biura), np. przez podpisanie organizerów na papier i teczek, organizacja dokumentów i rachunków w teczkach lub segregatorach, ale nie tylko. Etykiety mogą być ogromnym ułatwieniem w czasie przeprowadzki - wystarczy oznaczyć nimi pudła z przedmiotami, aby ułatwić sobie zadanie. Warto również wykorzystać etykiety do oznaczania mrożonek i domowych przetworów (warto umieścić na nich informację o dacie powstania oraz zawartości naczynia). Etykiety są również znakomitym pomysłem na oznaczenie doniczek z roślinami poprzez np. wpisanie nazwy gatunku i odmiany, a także szczegółów dotyczących pielęgnacji. Za pomocą samoprzylepnych etykiet można także oznaczyć płyty CD, DVD oraz dyski zewnętrzne. Wreszcie - to doskonałe uzupełnienie robótek ręcznych i DIY!

---