Drukarki etykiet samoprzylepnych to nowoczesne urządzenia wykorzystywane obecnie w wielu różnych branżach, a także chętnie kupowane przez klientów indywidualnych. W sektorze gastronomicznym znajdują swoje zastosowanie od lat, jednak ze względu na rozwój takich usług jak catering dietetyczny czy produkcja lokalnej żywności ekologicznej kupujących z tej branży jest coraz więcej. Poznaj nowoczesne zastosowania drukarek do etykiet!

Do czego służą drukarki etykiet samoprzylepnych?

Drukarki etykiet samoprzylepnych, jak sama nazwa wskazuje, pozwalają na drukowanie różnego rodzaju etykiet, które można przykleić do wielu powierzchni. Szeroka gama dostępnych na rynku drukarek oraz pasujących do nich taśm sprawia, że tego rodzaju urządzenia wykorzystywane są niemal we wszystkich branżach. W zależności od potrzeb, wybrać można drukarkę do etykiet o optymalnej w konkretnym przypadku specyfikacji. Różnią się one między sobą m.in. wymiarami i wagą, rodzajem stosowanej taśmy lub taśm, możliwością podłączenia do komputera czy kształtem drukowanych etykiet i ich rozmiarem. Drukarka powinna mieć możliwość drukowania naklejek na odpowiednim podłożu, dopasowanym do potrzeb — np. w branży spożywczej konieczne jest nieraz dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią.

Etykiety samoprzylepne znajdziemy niemal na wszystkich produktach sprzedawanych w sklepach. Znajdują swoje zastosowanie także na budowie (służąc np. do oznaczania kabli), w biurze czy agencji reklamowej.

Etykiety samoprzylepne dla usług cateringowych

Gastronomia to branża, w której etykiety samoprzylepne od dawna odgrywają niezmiernie ważną rolę, a wykorzystanie na co dzień nowoczesnych drukarek do etykiet jest standardem. Obecnie jednak zauważyć można wyraźny wzrost zainteresowania zakupem takich urządzeń przez przedsiębiorców zajmujących się nowoczesnymi usługami cateringowymi — modną dietą pudełkową i cateringiem dietetycznym.

Szybkie tempo życia i moda na zdrowe oraz świadome odżywianie sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na zamawianie do domu gotowych posiłków. Wystarczy wybrać odpowiednią dietę (np. bezglutenową, białkową czy wegetariańską), pożądaną ilość kalorii i ilość posiłków — gotowe! Opracowane przez specjalistę menu, wysokiej jakości produkty i starannie kontrolowany proces przygotowywania posiłków gwarantują doskonały efekt. Etykiety samoprzylepne nalepiane na pudełka z posiłkami dostarczają klientom niezbędnych informacji dotyczących składu dania, ewentualnych alergenów, daty przydatności do spożycia, czy też sposobu przechowywania i podgrzewania jedzenia. Dodatkowo naklejki stanowić mogą element reklamowy — umieszcza się na nich logo i nazwę firmy, hasło reklamowe itp.

Producenci lokalnej i ekologicznej żywności

Świadomość konsumentów jest coraz wyższa — z chęcią sięgamy po produkty lokalne, wytworzone tradycyjnymi metodami z dobrych jakościowo i ekologicznych surowców. Stąd rosnąca popularność niewielkich firm zajmujących się produkcją tradycyjnej żywności, lokalnych alkoholi czy przetworów.

Również w takiej firmie drukarka do etykiet okazuje się nieoceniona. Pozwala na komfortowe i szybkie drukowanie samoprzylepnych etykiet ze składem produktu i wszelkimi niezbędnymi informacjami. Dostępność atrakcyjnych wizualnie taśm umożliwia jednocześnie promowanie własnej marki — wystarczy postawić na oryginalne naklejki w ciekawym kształcie, wyróżniające się estetyką.