Podział na rodzaje i zastosowanie taśm Brother i DYMO

Codzienne oznaczanie swoich towarów, ale także kabli, narzędzi biurowych wiąże się z częstym wymienianiem taśm do drukarek. Producenci tych materiałów eksploatacyjnych wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów i prześcigają się w tworzeniu jeszcze bardziej odpornych, o wyższej jakości produktów. Warto w tym przypadku zapoznać się z dostępnymi rodzajami i zastosowaniami taśm do drukowania.

Przydatność taśm termicznych w różnorodnych branżach

Taśmy Brother i DYMO możemy podzielić ze względu na materiał ich wykonania, rozmiar oraz zastosowanie. Nie wystarczy tylko i wyłącznie skupić się na urządzeniach służących do wydruku etykiet, ale również wypada przyjrzeć się samemu materiałowi służącemu do oznakowania różnego rodzaju produktów. Pierwsze z nich to taśmy wykonane z tworzywa PET ze standardowym klejem, które są odporne na wilgoć i temperaturę. Drukowanie na nich odbywa się w technologii termotransferu. Tego rodzaju taśmy sprawdzają się w przemyśle spożywczym, logistyce, magazynowania towarów. Z kolei taśma termotransferowa wykonana z następujących materiałów: nylon, winyl, poliester nada się do wydruku zaawansowanych oznaczeń w skrzynkach rozdzielczych. W tym przypadku wyróżnia się taśmy elastyczne, które najlepiej wykorzystać do zakrzywionych powierzchni, kabli i przewodów. Kolejnym rodzajem są taśmy-rurki termokurczliwe. Pozwalają na oznaczenie przewodów w bardzo estetyczny sposób.

 

Taśmy do drukarek Brother i DYMO

Oprócz taśm termotransferowych można mówić o taśmach przeznaczonych do użytku w konkretnych drukarkach. W przypadku firmy Brother i DYMO wymienia się bardzo często laminowane, które są najbardziej standardowym materiałem eksploatacyjnym. Istnieją też taśmy nielaminowane, które używa się do warunków wewnętrznych np. znakowania płyt CD, pojemników, zasilaczy, map, folderów. Oprócz tego na rynku obecne są też te z mocnym klejem, dla osób, które poszukują większej trwałości. Do znakowania i identyfikacji kabli, przewodów wykorzystuje się rurki termokurczliwe, które nie są przylepne, ale trwałe, występują o różnych średnicach. Producenci proponują również produkty wykorzystujące zjawisko fluorescencji. Można też wyróżnić taśmy ciągłe – odporne na promieniowanie UV, wilgoć, wysoką i niską temperaturę oraz ścieranie. Wszystkie z wymienionych taśm występują w różnych kształtach, kolorach oraz rozmiarach.