Sklepy internetowe święcą dziś tryumfy popularności. Zamiast stać w kolejkach przy kasach, przemierzać kilometry galerii handlowych jednym kliknięciem zamawiasz towar z dostawą do domu.

Wystarczy pobuszować w sieci, by znaleźć i zamówić interesujące produkty, które zostaną dostarczone do drzwi czy najbliższego paczkomatu. Szybko, sprawnie, bez dodatkowych komplikacji. Jak to jednak wygląda z drugiej strony? Jak poprowadzić sprawnie i na poziomie sklep internetowy, prowadzący regularną wysyłkę?

Sprawna wysyłka, podstawą biznesu internetowego

Renoma sklepów internetowych, polega na wypracowaniu najwyższej jakości obsługi klienta. Dobry produkt, szybka wysyłka, plus miła obsługa. Krótki i sprawny proces zakupowy zakończony satysfakcją z zamówionego towaru. Wydaje się to niezwykle proste, choć w rzeczywistości wymaga dużego zaangażowania i dobrej organizacji pracy. Od szybkiej reakcji sklepu internetowego i sprawnej wysyłki zależy czas dostawy. Od prawidłowego zaadresowania przesyłki- trafność doręczenia. Przydatne do tego są drukarki etykiet.

Adresowanie zarówno przesyłek listowych jak i paczek nabiera nowego wymiaru. Nie jest już żmudnym przepisywaniem adresów, ale zautomatyzowanym procesem, znacznie ułatwiającym pracę, a co najważniejsze skracającym czas wysyłki.

Drukarka do etykiet adresowych

Etykiety adresowe można drukować na zwykłej drukarce biurowej korzystając z arkuszy etykiet adresowych. Wówczas ustawiamy wydruk i drukujemy zgodnie z wybranym wymiarem etykiet. Jest to przeważnie typowy wydruk, metodą atramentową. Mało odporny na warunki atmosferyczne, szczególnie narażony na zamazanie czy zatracie w przypadku paczek kurierskich czy pocztowych. Można też tworzyć bardziej estetyczne etykiety, na niezawodnych drukarkach termicznych, specjalnie do tego przeznaczonych taśmach etykietowych.

Przykładem takiej drukarki jest drukarka Brother QL-700 czy DYMO® LabelWriter™ 450. Oba modele wykorzystują technologię termicznego drukowania. Znacznie zmniejsza to koszty eksploatacji, oraz zamieszanie związane z pilnowaniem poziomu zużycia tuszu na potrzeby wydruku. To zastosowanie nie wymaga, bowiem tuszu, ani tonera. Potrzebne są tylko taśmy lub etykiety DK. Szeroki wybór asortymentu pozwala na dobranie odpowiedniego rozmiaru (dostępnych jest prawie 40 rozmiarów etykiet). Wbudowana gilotyna automatycznie docina wydrukowane etykiety, a prosta obsługa, umożliwia szybką wymianę rolek i wszechstronne zastosowanie drukarki.


Drukarka etykiet Brother QL-700
Drukarka etykiet Brother QL-700

Wyższość drukarki etykiet nad tradycyjnym wydrukiem

Niewątpliwą zaletą drukarek termo transferowych jest dostosowanie wydruku etykiet do wymagań wysyłkowych. Trwałość i estetyka takiego wydruku znacznie przewyższa zwykłe etykiety adresowe. Łatwość obsługi, możliwość zapisania zaprojektowanych etykiet, oprogramowanie kompatybilne z plikami danych typu: Microsoft, Excel, csv. Niezwykle ważne przy przygotowywaniu masowej wysyłki, przenoszeniu danych i przygotowywaniu projektów etykiet. Tworząc pojedynczą etykietę spedycyjną, nie musimy korzystać z całego arkusza etykiet (jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnego wydruku), ale korzystamy z trybu szybkiego drukowania (QuickPrint) tworząc niezależny wydruk.

Nie ma, co komplikować sobie pracy. Wydruk etykiety adresowej, oznakowania przesyłki, naklejenia miłego podziękowania za zakupy, czy logo firmy. Nic prostszego! Niewielkie drukarki etykiet, znacznie ułatwią wysyłkę, a jakość i standard wydruku będą wymownie świadczyć o wysokim poziomie i kulturze pracy w Twojej firmie.


Drukarka etykiet Dymo LabelWriter LW 450 S0838780
Drukarka etykiet Dymo LabelWriter LW 450 S0838780