Kiedy udekorujemy choinkę, kolejną najlepszą rzeczą jest… pakowanie prezentów! Zamiast poprzestać na tradycyjnych papierach, czy torebkach świątecznych, warto podejść do pakowania bardziej kreatywnie i wykonać je samodzielnie i z pomysłem. Wielu z nas posiada w domach drukarki etykiet, które służą do porządkowania i organizacji przeróżnych drobiazgów, narzędzi itp. Dlaczego więc nie wykorzystać ich w bardziej kreatywny sposób?

Własnoręcznie wykonane, personalizowane dekoracje na opakowaniu dodadzą osobistego wyrazu i sprawią wiele radości obdarowywanej osobie, zanim zobaczy zawartość.

Modele drukarek, które świetnie sprawdzą się w projektach DIY

Jeśli szukasz inspiracji jak mógłbyś udekorować oryginalnie prezenty, poniżej przedstawiamy kilka sposobów z wykorzystaniem przeróżnych taśm, etykiet i wybranych modeli drukarek etykiet.

Za pomocą wytłaczarki DYMO Omega i kolorowych plastikowych taśm 3D stworzymy efektowne napisy, dedykacje, które mogą posłużyć przy zdobieniu własnych kartek świątecznych, bilecików prezentowych itp.

kartki ozdobione wytłaczarką DYMO

Drukarka Brother P-touch H107B pozwala na nadrukowanie dowolnego tekstu na ozdobnych wstążkach. Prezent zapakowany w personalizowaną wstążkę na pewno zaskoczy obdarowaną osobę i sprawi jej wiele radości.

personalizowana wstążka

Ostatnią z polecanych drukarek etykiet do prac DIY jest BeMark Pocket Labeler M110, która daje najwięcej możliwości kreatywnego wykorzystania dzięki możliwości projektowania etykiet za pomocą aplikacji na telefon. Sama drukarka łączy się z telefonem poprzez Bluetooth, a szeroki wybór kolorowych i ozdobnych etykiet sprawia, że ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia.

etykiety BeMark

Warto zaznaczyć, że wszystkie z zaprezentowanych drukarek wykorzystują metodę druku termicznego, czyli nie potrzebują tuszu ani tonera. Jedynym kosztem jest zakup odpowiedniej taśmy lub etykiety.