Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Zmiana języka

Bezprzewodowe Czytniki kodów kreskowych

Bezprzewodowe czytniki kodów kreskowych łączą się za pomocą odbiornika do portu USB, poprzez moduł Bluetooth lub na częstotliwości fal radiowych. Użytkownika nie ogranicza żaden kabel, przez co urządzenia można przenosić nawet na bardzo duże odległości. Niektóre modele pozwalają na skuteczną komunikację ze stacją nawet do kilkuset metrów. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczny jest czytnik kodów, bez żadnych plątających się kabli.

Zasięg skanera zależny jest od rodzaju technologii bezprzewodowej. W przypadku czytników łączących się za pomocą fal radiowych wyposażenie obejmuje odbiornik radiowy lub stację dokującą, która równocześnie pełni funkcję ładowarki. Skanery działające łączące się za pomocą Bluetooth mają mniejszy zasięg komunikacji. Natomiast ich zaletą jest fakt, że mogą połączyć się z dowolnym urządzeniem mobilnym, jak na przykład tablet lub telefon. Daje to wiele możliwości użytkowania.

W czytnikach wyróżniamy 3 źródła światła, które odpowiadają za odczyt konkretnych rodzajów kodów oraz w określonych powierzchni. Więcej na ten temat dowiesz się w artykule Jak wybrać czytnik kodów kreskowych?

Bezprzewodowe skanery umożliwiają wygodną pracę na dużych odległościach i mobilność w poruszaniu się, co jest istotne w wielu branżach. Swoje zastosowanie mają m.in. w bankach, hurtowniach, centrach logistycznych, biurach oraz bibliotekach.

pixel