Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kalki do tekstyliów

Wśród paru rodzajów kalek termotransferowych wyróżniamy kalki do tekstyliów. Jest to rodzaj kalki żywicznej przeznaczonej do zadruku etykiet tekstylnych. Składa się ze specjalnej mieszanki żywic przeznaczonej do druku na materiałach tekstylnych, takich jak nylon lub satyna. Dzięki zawartym w materiale właściwościom chemicznym nadruk wnika głęboko we włókna materiału, dzięki czemu jest odporna na wielokrotne pranie.

Nadruk na materiale powstaje pod wpływem ciepła, rozgrzewając specjalny pigment znajdujący się w taśmie barwiącej, a następnie pod wpływem docisku głowicy zostaje przeniesiony na materiał. Kalki te są kompatybilne z różnymi markami drukarek termotransferowych. Etykiety z kalką tekstylną są przeznaczone m.in. do przygotowania metek odzieżowych i wszywek.

Kalki tekstylne do satyny

Wydruki powstałe z technologii druku termotransferowego cechują się wysoką trwałością i wytrzymałością. Oznacza to, że znajdują swoje zastosowanie w warunkach związanych z czynnikami zewnętrznymi. Takim zastosowaniem w przypadku kalek do tekstyliów jest nadruk na szarfach dołączonych do wiązanek pogrzebowych.

pixel