Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Zmiana języka

Czytniki kodów kreskowych

  • z 2

Jaki czytnik kodów kreskowych wybrać?

Czytniki kodów kreskowych to urządzenia niezbędne we współczesnym handlu. Ułatwia szybkie i sprawne skanowanie produktów w sklepach, magazynach, hurtowniach. Wykorzystuje się je także w bibliotekach, hotelach, placówkach medycznych oraz różnych systemach bezpieczeństwa. Światło lasera czytnika tworzy cienką wiązkę, którą przesuwa się wzdłuż kodu kreskowego umieszczonego na produkcie.

W ofercie znajdują się bezprzewodowe i przewodowe czytniki kodów kreskowych sprawdzonych producentów specjalizujących się w ich produkcji. Są one przystosowane do pracy w różnych obiektach handlowy, a także innych miejscach. W ofercie znaleźć można także małe ręczne, przenośne skanery kodów. Wszystkie urządzenia są łatwe w obsłudze, precyzyjne i trwałe. Dzięki bogatemu asortymentowi można znaleźć czytnik, który idealnie sprawdzi się w konkretnym miejscu pracy. W razie trudności z wyborem odpowiedniego modelu można skorzystać z fachowej pomocy wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, którzy zawsze służą radą.

Dlaczego Warto wybrać czytnik kodów kreskowych?

Czytniki kodów kreskowych umożliwiają błyskawiczne ustalenie ceny produktów. Są podstawowym narzędziem w trakcie procesu sprzedaży detalicznej oraz podczas przeprowadzania inwentaryzacji. Markety i hurtownie o różnych profilach korzystają z szybko skanujących kody czytników. Czytniki znajdują swoje zastosowanie także w magazynach, szpitalach i bibliotekach. Najczęściej stosowaną technologią odczytu są światła w postaci pojedynczej linii. Cienka wiązka laserowa, która jest emitowana przez czytnik, przejeżdżając po paskach kodu znajdującego się na produkcie, pozwala odczytać jego cenę. Niektóre czytniki pozwalają na zeskanowanie kodu nawet z odległości kilkudziesięciu metrów.

Cena czytnika kodów kreskowych

Oferowane czytniki mają niską cenę w stosunku do jakości, którą mogą się pochwalić. Zakupić można czytniki bezprzewodowe, które charakteryzuje lekkość i poręczność. Wszystkie czytniki są wykonane z wytrzymałych materiałów, zapewniających długoletnie użytkowanie i bezawaryjną pracę. Są odporne na upadki z wysokości. Posiadają pamięć wewnętrzną, która pozwala na zapamiętanie kilku tysięcy kodów. Czytniki dostępne w naszej ofercie obsługują różnego typu kody, także kody odwrócone. W czytnikach zapewniona jest współpraca z komputerami, dzięki możliwości podłączenia złączy na USB. Na uwagę zasługuje także ergonomiczny design oferowanych urządzeń. Czytniki kodów kreskowych są bardzo proste w obsłudze.

W jaki sposób działają skanery kodów kreskowych?

Najważniejszym elementem czytników jest laserowa dioda, która jest odpowiedzialna za emitowanie wiązki światła skupionego na lustro. Jest ono zamontowane na fliperze uchylnym lub bębnie obrotowym. Kod kreskowy odczytywany techniką skanowania. Cienka wiązka światła, zwanego laserem, przesuwa się po odczytywanych znakach- w danym momencie oświetlany jest jedynie niewielki fragment. Owe światło odbijane jest przez przerwy, natomiast pochłaniane przez pola i kreski. Jest ono odczytywane przez fotodiodę- światło odbite od przerw sprawia, że w czytniku powstają silne sygnały elektryczne, natomiast w przypadku odbicia sygnały są słabsze. Kreski i przerwy mają różne długości, dlatego też czas trwania sygnałów może być różnorodny. Informacje tłumaczone są przez dekoder urządzenia na litery, cyfry i inne znaki, które w dalszej kolejności przesyłane są do komputera.

Jakie rodzaje czytników kodów kreskowych możemy wyróżnić?

Istnieje wiele kryteriów podziału czytników kodów kreskowych. Biorąc pod uwagę sposób komunikacji, wyróżnić można skanery stacjonarne, bezprzewodowe i przemysłowe. Te pierwsze podłącza się do komputera za pośrednictwem kabla. Skanery bezprzewodowe wyposażone są w moduł Bluetooth. Jeśli chodzi o egzemplarze przemysłowe, to są one wykorzystywane w trudnych warunkach, m.in. w magazynach, hurtowniach, chłodniach lub halach przemysłowych. Ich cechą charakterystyczną jest ponadprzeciętna odporność na uszkodzenia mechaniczne i upadki. Drugim kryterium podziału jest technika czytania kodów. Wyróżniamy wówczas skanery diodowe, laserowe, typu linear imager i typu area imager. W tym pierwszym przypadku elementem odczytującym są diody LED. Skanery laserowe wykorzystują wiązkę lasera. Popularnością cieszą się skanery typu linear imager, które są nie tylko odporne na uszkodzenia, ale również trwałe. Wiąże się to bezpośrednio z brakiem ruchomych elementów. Modele area imager to rozwinięcie poprzedniej technologii- w tym przypadku kluczowy jest sensor obrazu.

pixel