Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kalki termotransferowe do drukarek etykiet

  • z 2

Jak wybrać kalkę termotransferową?

Wykorzystując druk termotransferowy, należy pamiętać o dobraniu odpowiedniej etykiety i kalki termotransferowej. Kalka barwiąca jest odpowiedzialna za naniesienie nadruku na etykietę, przez co zapewnia warstwę ochronną na wydrukowanym oznaczeniu.

Wyróżniamy kalki woskowe, kalki woskowo-żywiczne, kalki żywiczne i kalki tekstylne. Na temat ich funkcjonalności i przeznaczenia przeczytasz we wpisie blogowym Czym jest druk termotransferowy.

Do czego służy kalka termotransferowa?

Kalkę termotransferową nakłada się do odpowiednio dobranej etykiety, w celu nałożenia nadruku odpornego na ścieranie się i różnego rodzaju warunki atmosferyczne.

Jak wybrać odpowiednią kalkę barwiącą?

Przy zakupie taśmy barwiącej należy zwrócić uwagę na szerokość zarówno etykiety, jak i samej kalki, długość pokrywającej kalki i przede wszystkim rodzaj, od którego zależy kompatybilność z etykietami i trwałość nadruku.

Montaż kalki termotransferowej w drukarce

W drukarce wykorzystującej technologię druku termotransferowego znajduje się zaznaczone miejsce pod pokrywą, w które wkłada się rolkę z kalką. Nawijana jest na pustą szpulkę zaraz pod spodem tak, aby tylko nie zsunęła się ze szpulki. Podczas drukowania zużyty fragment kalki będzie nawijać się na drugą rolkę.

pixel