Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Zmiana języka

Alternatywy dla DYMO LW450

2022-05-19

Dlaczego drukarki etykiet DYMO LW450 nie ma w sprzedaży?

Jak wielu fanów marki DYMO zauważyło, mimo dużej popularności modelu i pozytywnych opinii użytkowników, producent zdecydował o zaprzestaniu dalszej produkcji tego modelu na rzecz wprowadzenia nowej serii Label Writer 5, w której to następcą wycofanej LW 450 jest model DYMO Label Writer 550.

Podobnie, a jednak trochę inaczej - DYMO LW550

Zacznijmy od różnic, ponieważ mimo tego, że jest ich niewiele-są dość znaczące. Największą różnicą między LW450 i jej następcą LW550 jest to, że DYMO Label Writer 550 to drukarka „zablokowana”. Oznacza to, że w drukarkach etykiet serii Label Writer 5 zastosowano zastrzeżoną technologię z wykorzystaniem chipów RFID znanych jako DRM (cyfrowe zarządzanie prawami), która wyklucza wykorzystanie innych materiałów eksploatacyjnych poza oryginalnymi taśmami i etykietami DYMO.

Kolejną nowością w serii drukarek Label Writer 5 jest tzw. automatyczne rozpoznawanie etykiet. Oprogramowanie automatycznie wykryje używaną rolkę etykiet, zmieni szablon na rozmiar etykiety w drukarce, a także zliczy liczbę etykiet, które pozostały na rolce. Model LW550 jest również o 20% szybszy od swojego poprzednika.

Poza tymi zmianami i niewielką modyfikacją designu, która obejmuje przyciski Power, Label Forward i Label Backward, nie ma innych istotnych różnic w porównaniu z DYMO LW450.

Czy to znaczy, że nie będzie już drukarek DYMO LW450?

Niestety tak. I dotyczy to również drukarek etykiet DYMO LW 4XL DYMO LW Twin Turbo i DYMO LW Duo, gdyż jak wspominaliśmy na początku, seria Label Writer 4 została zastąpiona serią Label Writer 5.

Czy są inne alternatywne rozwiązania poza DYMO LW550?

Oczywiście, że tak. Oto nasze rekomendacje alternatywnych drukarek termicznych, dla których posiadamy w stałej ofercie zamienniki taśm i etykiet, dzięki którym znacząco można obniżyć koszty eksploatacji bez straty na jakości.

(tabela z drukarkami)

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
pixel