Etykiety możemy tworzyć na wiele sposobów w zależności od posiadanego modelu drukarki. Niektóre urządzenia pozwalają na uzupełnienie treści w gotowych szablonach za pomocą klawiatury, a inne możemy połączyć z komputerem i projektować własne etykiety z poziomu programów wchodzących w skład MS Office tj. Word, Excel. Istnieje jednak jeszcze jedno rozwiązanie, które pozwala na przyspieszenie pracy. Jest nim aplikacja mobilna Brother P-touch Design & Print, o której opowiemy w tym artykule rozpoczynającym cykl o aplikacjach do tworzenia etykiet.

Jak drukować etykiety przy pomocy Bluetooth?

Brother P-touch Design & Print to bezpłatna aplikacja do projektowania i drukowania etykiet ze smartfona lub tabletu z systemem Android lub iOS. Możemy z niej korzystać, jeśli mamy przynajmniej jeden z dwóch modeli drukarek Brother do etykiet wyposażonych w technologię Bluetooth - może to być Brother P-touch Cube (PT-P300BT) lub Cube Plus (PT-P710BT).

Aplikacja oferuje szereg opcji, które pozwalają na szybkie drukowanie etykiet dokładnie tak, jak chcemy. Dzięki niej stworzymy indywidualne etykiety na bazie gotowych szablonów podzielonych według ich zastosowania. Mamy do wyboru takie kategorie jak kuchnia, ogród, przechowywanie i wiele innych. Pracując z nimi, nie możemy narzekać na nudę, bo kreator oferuje nam wiele czcionek do wyboru.

aplikacja Brother Design&Print

Ponadto aplikacja pozwala również na tworzenie własnych projektów z utworzonej etykiety i wrócić do nich w przyszłości, wyszukując je z biblioteki szablonów. Dzięki temu w każdym momencie można wybrać wcześniej sprecyzowane ustawienia indywidualne.

Drukarka etykiet na Bluetooth — jak połączyć ze smartfonem?

Jak połączyć smartfona lub tableta z drukarką? Czynność ta sprowadza się do kilku intuicyjnych kliknięć, dzięki czemu można zaoszczędzić mnóstwo czasu. Wystarczy upewnić się, że w urządzeniu mobilnym mamy włączoną komunikację WiFi lub Bluetooth, włączyć drukarkę i poczekać, aż aplikacja wyświetli model naszej etykieciarki na liście urządzeń do połączenia. Całość zajmuje kilka sekund i po wykonaniu tych kroków możemy od razu przystąpić do projektowania.

Proste i intuicyjne drukowanie etykiet

Aby drukowanie etykiet było jeszcze prostsze, aplikacja Brother P-touch Design & Print samodzielnie wykrywa zarówno kolor jak i rozmiar kasety z taśmą. Wszystko, co musimy zrobić, to wybrać szablon i wprowadzić odpowiednie dane. Na tym etapie mamy do wyboru mnóstwo czcionek, emoji, ramek i symboli, dzięki czemu możemy stworzyć wyjątkowe etykiety dopasowane do naszych aktualnych potrzeb.

tworzenie etykiety w aplikacji Design & Print

W kolejnym artykule przedstawimy aplikację iPrint&Label, która współpracuje ze wszystkimi drukarkami etykiet firmy Brother z łącznością bezprzewodową.