Etykiety możemy tworzyć na wiele sposobów w zależności od posiadanego modelu drukarki. Niektóre modele pozwalają na uzupełnienie treści w gotowych szablonach, za pomocą klawiatury drukarki, inne drukarki możemy połączyć z komputerem i projektować własne etykiety z poziomu narzędzi wchodzących w skład pakietu biurowego MS Office tj. Word, Excel. Jednak posiadając model, który łączy się przez wifi lub bluetooth z smartfonem lub tabletem, możemy skorzystać z dedykowanych przez producenta prostych i intuicyjnych aplikacji mobilnych aby przygotować własną etykietę.

W tym artykule przedstawiamy aplikację do drukarki mobilnej firmy Brother, który rozpoczyna cykl o aplikacjach do tworzenia etykiet.

aplikacja Brother Design&Print

Drukuj z dowolnego miejsca dzięki technologii Bluetooth

Aplikacja Brother P-touch Design & Print to bezpłatna aplikacja umożliwiająca projektowanie i drukowanie etykiet ze smartfona lub tabletu z systemem Android lub iOS przy użyciu drukarki do etykiet Brother P-touch Cube (PT-P300BT) /Cube Plus (PT-P710BT) z wykorzystaniem technologii Bluetooth.

Z pomocą aplikacji stworzymy indywidualne etykiety na bazie gotowych szablonów podzielonych tematycznie takich jak: kuchnia, ogród, przechowywanie i wiele innych.  Kreator oferuje nam do wyboru wiele czcionek. Na monotonię nie możemy narzekać. Aplikacja pozwala nam również utworzyć własne projekty z utworzonej etykiety i wrócić do nich w przyszłości wyszukując je z biblioteki szablonów.

Błyskawiczne połączenie z drukarką.

Samo połączenie smartfona/tableta z drukarką sprowadza się do kilku kliknięć. Wystarczy upewnić się, że w smartfonie lub tablecie mamy włączoną komunikację wifi lub bluetooth, włączyć drukarkę i poczekać aż aplikacja wyświetli model naszej drukarki na liście urządzeń do połączenia. Całość zajmuje kilka sekund i od razu możemy przystąpić do projektowania.

Proste i intuicyjne drukowanie.

Aplikacje samodzielnie wykrywają zarówno kolor jak i rozmiar kasety z taśmą. Nasze działania sprowadzają się tylko do wyboru szablonu i wprowadzenia danych. Do wyboru mamy wiele czcionek, emoji, ramek i symboli. Na monotonię nie możemy w tym przypadku narzekać.

tworzenie etykiety w aplikacji Design & Print

Istnieje wiele innych kreatorów etykiet w tym samego producenta Brother. Jednak po sprawdzeniu ich wszystkich, zdecydowanie polecamy i rekomendujemy aplikację Brother Design & Print dedykowanej drukarce Brother PT-P300BT z której w naszej ocenie, korzysta się łatwo i przyjemnie.

W kolejnym artykule przedstawimy aplikację iPrint&Label, która współpracuje ze wszystkimi drukarkami etykiet firmy Brother z łącznością bezprzewodową.