Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Drukarka etykiet dla elektryka. Case study Automatyka Krzycha

2022-04-28
Drukarka etykiet dla elektryka. Case study Automatyka Krzycha

<p class="p_blog">Wykonuję instalacje elektryczne. Jestem elektrykiem, projektuję i wykonuję sieci i systemy IT, <strong>jaką drukarkę powinienem wybrać?</strong> Takie pytania bardzo często kierowane są do naszych ekspertów, dlatego uznaliśmy, że ten wątek zasługuje na osobny wpis na naszym blogu. Spieszymy zatem z odpowiedzią. Z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że drukarka etykiet, która <strong>spełni oczekiwania najbardziej wymagających specjalistów</strong> to <a href="https://strefadrukarek.yourtechnicaldomain.com/pl/products/zestaw-drukarka-etykiet-brother-p-touch-pt-e550wnivp-2-tasmy-180-dpi-szer-do-24-mm-pc-mac-usb-wifi-3128.html?query_id=2"><strong>Brother P-touch E550W</strong></a>. Uznaliśmy jednak, że studyjne prezentacje i filmy przedstawiające produkt, nie będą tak ciekawe i przekonujące, jak sprawdzenie drukarki E550W w środowisku pracy, do jakiego została zaprojektowana.</p>

Jaka drukarka etykiet dla elektryka będzie najlepsza?

Wykonuję instalacje elektryczne. Jestem elektrykiem, projektuję i wykonuję sieci i systemy IT, jaką drukarkę powinienem wybrać? Takie pytania bardzo często kierowane są do naszych ekspertów, dlatego uznaliśmy, że ten wątek zasługuje na osobny wpis na naszym blogu. Spieszymy zatem z odpowiedzią. Z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że drukarka etykiet, która spełni oczekiwania najbardziej wymagających specjalistów to Brother P-touch E550W. Uznaliśmy jednak, że studyjne prezentacje i filmy przedstawiające produkt, nie będą tak ciekawe i przekonujące, jak sprawdzenie drukarki E550W w środowisku pracy, do jakiego została zaprojektowana.

I tu pojawia się jak na zawołanie Krzysztof Cembala (Automatyka Krzycha), który pewnego dnia napisał do nas maila z informacją, że używa już jakiś czas modelu PT-E550Wmodelu PT-E550W w swojej pracy i chętnie razem z nami przekona kolegów po fachu, że to najlepszy wybór do tego typu roboty. Od słowa do słowa, Pan Krzysztof stał się prawdziwym ambasadorem naszego sklepu, który bez pudrowania rzeczywistości testuje drukarkę i różne taśmy TZe na instalatorskim poligonie. Efekty możecie zobaczyć na naszym kanale YouTube.

Czym charakteryzują się taśmy do drukarek etykiet?

Podczas wykonywania instalacji lub montażów wykonanych przeze mnie systemów automatyki często wymagana jest praca na wysokości lub w miejscach trudno dostępnych. Ich oznakowanie pozwala nie tylko na łatwiejszą kontrolę poprawności połączeń podczas montażu, ale również usprawnia diagnostykę, odniesienie do schematów i utworzenie tablicy usuwania potencjalnych awarii. Dzięki mobilności drukarki, jej kompaktowym wymiarom, własnym zasilaniu oraz łatwej wymianie etykiet w zależności od potrzebnego materiału większość tych działań być wykonana bezpośrednio w miejscu montażu. Umożliwia mi to znakowanie trudno dostępnych elementów maszyn (np. czujniki, zasilania silników, mieszalników), przyłączy, zaworów, rozdzielni, routerów, kamer monitoringu, instalacji RTV, switchów internetowych itp. na wysokości (np. z drabiny lub zwyżki) bez konieczności schodzenia w celu drukowania poszczególnych etykiet. Pozwala na bieżące drukowanie na miejscu zależnie od potrzeby. Drukarka wraz z podstawowym zestawem taśm bez problemu mieści się w kaburze narzędziowej a dzięki kompaktowym wymiarom, solidnej budowie i podświetleniu ekranu niestraszna jej praca w miejscach trudno dostępnych takich jak poddasza, strychy itp. Jedyną trudność, jaką napotkałem to miejsce na odłożenie pokrywy tylnej podczas zmiany taśmy. Pomocna byłaby przyłączona zawieszka, magnes lub połączenie elastyczną linką. W wielu przypadkach wykonanie wcześniej etykiet byłoby utrudnione a zmiana oznakowania spowodowana modyfikacją pierwotnych założeń projektowych, wymagałaby powtórnych prac serwisowych (dodatkowe koszty dojazdów, rusztowań, zwyżek).

Do znakowania powierzchni płaskich takich jak obudowy, rozdzielnie, puszki, routery, skrzynie sterownicze, elementy elektryczne, zasilacze itp. używam laminowanych taśm TZe standardowychtaśm TZe standardowych, które zapewniają niezawodne oznakowanie odporne na przetarcia, działanie światła (nie blakną), wodę czy pyły. Przy znakowaniu powierzchni nierównych, korzystam z taśm TZe-FX elastycznych, które lepiej przylegają do powierzchni zaokrąglonych takich jak rury, zawory hydrauliczne, przewody pneumatyczne i hydrauliczne. Dodatkowo dzięki większej elastyczności lepiej sprawdzają się przy drukowaniu „flag” i owijek kablowych do opisywania przewodów i kabli. Dodatkowym zastosowaniem jest oznaczenie własnych, tymczasowych elementów instalacji (własne przedłużacze, rozdzielacze, routery, kable internetowe) wykonanych jako uzupełnienie stałej instalacji na targach, wystawach, serwisach, montażach.

W filmie przedstawiłem kilka instalacji inwestorów indywidualnych oraz wykonane znakowanie układu automatycznej sygnalizacji do bramy magazynowej. Dzięki takiemu oznakowaniu elementów układu system dodatkowo zyskuje estetyczny i profesjonalny wygląd.

~ Krzysztof Cembala Automatyka Krzycha

Co oznaczają kody WSP, WVP, WNIVP?

Na koniec wracamy jeszcze z wyjaśnieniem różnych konfiguracji modelu jakie oferuje producent.

W - oznacza komunikację bezprzewodową WiFi

  • model WVP - podstawowy zestaw z dwiema taśmami
  • model WSP - to tak zwany Special Pack czyli wersja WVP wzbogacona o dwie dodatkowe taśmy
  • model WNIVP - zestaw z dedykowanymi instalatorom taśmami TZe-SL251 i TZe-S221 z obsługą bazy Fluke Networks

Jesteśmy przekonani, że teraz nikt nie będzie miał wątpliwości, że to najlepszy wybór. Szczególnie konfiguracja Brother P-touch PT-E550WNIVP, którą rekomendujemy instalatorom ze względu na specjalistyczne taśmy, które dają nieograniczone możliwości zastosowania.

Zapraszamy również do odwiedzenia i obserwacji kanału Automatyka Krzycha.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
pixel