Czym kierować się przy wyborze drukarki etykiet dla elektryka? Porady Krzysztofa Cembala “Automatyka Krzycha”

Jesteś elektrykiem, który szuka rozwiązań na usprawnienie swojej pracy na zleceniach? Jednym z takich sposobów jest dobranie idealnej drukarki etykiet do swoich potrzeb. Jak wiadomo, nie tylko umiejętności i wiedza mówią o naszym profesjonalizmie, ale także urządzenia, z których korzystamy podczas pracy. Właśnie dlatego zapytaliśmy Krzysztofa Cembala, znanego w internecie jako Automatyka Krzycha, o to, co według niego powinien mieć profesjonalny elektryk na każdym zleceniu.Zapraszamy do lektury!

Niezbędnik instalatora

Podczas zleceń elektrycy korzystają w różnego rodzaju sprzętu. Wkrętaki, kombinerki, nóż monterski czy obcinaki do kabli to tylko część wyposażenia torby narzędziowej. Jednak, żeby zostać liderem w branży, przyda się zdecydowanie więcej. Zapytaliśmy naszego eksperta Krzysztofa Cembala o obowiązkowe wyposażenie torby narzędziowej. Wybór padł na drukarkę etykiet, dzięki której w przejrzysty sposób może opisać instalację elektryczną i inne przewody na zleceniach.

Krzysztof Cembala podczas opisywania instalacji

Dlaczego powinieneś mieć drukarkę etykiet?

Czy posiadanie takiego sprzętu ułatwia codzienną pracę na wyjazdach do klientów? Zdecydowanie tak! Potwierdza to opinia doświadczonego eksperta Krzycha, który korzysta od dłuższego czasu z Brothera P-touch PT-E550W:

Podczas wykonywania moich instalacji i montażu systemów automatyki często wymagana jest praca na wysokości lub w miejscach trudno dostępnych. Ich oznakowanie pozwala nie tylko na łatwiejszą kontrolę poprawności połączeń podczas montażu, ale również usprawnia diagnostykę, odniesienie do schematów i utworzenie tablicy usuwania potencjalnych awarii.

Zalety korzystania z drukarki dla elektryka

Krzysztof także wymienia realne korzyści, jakie wypływają z użytkowania urządzenia, która drukuje etykiety termotransferowe, które są odporne na promienie UV, deszcz, śnieg, niskie czy wysokie temperatury.

Dzięki mobilności drukarki, jej kompaktowym wymiarom, własnemu zasilaniu oraz łatwej wymianie etykiet w zależności od potrzebnego materiału większość tych działań może być wykonana bezpośrednio w miejscu montażu. Umożliwia mi to znakowanie trudno dostępnych elementów maszyn (np. czujniki, zasilania silników, mieszalników), przyłączy, zaworów, rozdzielni, routerów, kamer monitoringu, instalacji RTV, switchów internetowych itp. na wysokości (np. z drabiny lub zwyżki) bez konieczności schodzenia w celu drukowania poszczególnych etykiet. Pozwala na bieżące drukowanie na miejscu zależnie od potrzeby. - ocenił Krzychu.

Może drukarki nie położą za Ciebie kabli, ale na pewno poprawią Twoją wydajność i zyskasz gwarancję bezpieczeństwa inwestora, dla którego wykonasz elektrykę. Korzystając z takiego sprzętu, dajesz się poznać jako fachowiec niezależnie od długości stażu, ponieważ tak opisane szafy serwisowe czy rozdzielnice to Twoja wizytówka, dzięki której zdobędziesz kolejne zlecenia.

Dzięki oznakowaniu elementów układu samoprzylepnymi etykietami system dodatkowo zyskuje estetyczny i profesjonalny wygląd — mówi nasz ekspert.

Klienci na pewno docenią Twoje oznaczenia, zwłaszcza w sytuacji, gdy pojawi się potrzeba niewielkiej zmiany w instalacji lub naprawy niespodziewanej usterki. Oszczędzi to poczucie dyskomfortu i wstydu — w końcu wszystko jest czytelnie opisane. To inwestycja, za którą podziękujesz sobie w przyszłości.

Przykłady opisów urządzeń i instalacji elektrycznych

Pakiety dla elektryka, czyli rozwiązanie dla każdego

Argumenty Krzycha do Ciebie przemówiły i teraz myślisz, jaką drukarkę kupić? Mamy dla Ciebie gotowe rozwiązanie. W naszym sklepie znajdziesz 3 pakiety dla elektryków, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Stworzyliśmy je z myślą o fachowcach, którzy szukają rozwiązania dostosowanego do swoich umiejętności i potrzeb.

Pakiet Elektryk BASIC powstał z myślą o osobach zaczynających swoją przygodę z elektryką, które chcą dać się zapamiętać już na starcie, w drodze do zostania liderem w branży.

Pakiet Elektryk STANDARD przygotowaliśmy na fachowców, którzy chcą podnieść efektywność swojej pracy, zyskując przy tym nowych klientów.

Pakiet Elektryk PRO został stworzony z myślą o profesjonalistach pracujących w trudnych warunkach, gdzie niezawodny i wielofunkcyjny sprzęt, który nie zawiedzie Cię na instalatorskim poligonie, to podstawa.

Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, który pakiet spełni Twoje oczekiwania. Kupując zestaw, zyskasz nie tylko odpowiednią drukarkę, ale również spory zapas materiałów eksploatacyjnych, dostosowanych do Twoich potrzeb.

Drukarki etykiet dla elektryka z eksploatacją