Drodzy Klienci, informujemy, że w chwili obecnej mogą występować drobne problemy techniczne. Dziękujemy za wyrozumiałość!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak drukować czytelne kody QR? - Case Study GreenWay

2022-11-29
Jak drukować czytelne kody QR? - Case Study GreenWay

Wiele dużych firm zaufało naszym rozwiązaniom. W tym wpisie przedstawiamy odczucia największej sieci stacji ładowania samochodów, czyli GreenWay. Jak sami mówią: “Dążymy do tego, aby korzystanie z pojazdów elektrycznych było realną i preferowaną opcją transportu dla wszystkich ludzi…”, dlatego ważne jest dla nich konkretne rozwiązanie problemu. Czego potrzebowali?

“Aktualnie stosowane przez nas etykiety nie są trwałe.”

Sieć stacji ładowań skontaktowała się z nami, ponieważ poszukiwali trwałych etykiet, na których wydrukowaliby kody QR w wysokiej rozdzielczości. Wcześniejsze rozwiązanie, z którego korzystali, powodowało, że wydruki szybko blakły i stawały się nieczytelne, co skutkowało problemami dla klientów, którzy nie mogli w szybki sposób rozpocząć sesji z aplikacji mobilnej. Kody nie nadawały się do skanowania. Co za tym idzie, pracownicy biurowi mieli dodatkową pracę na drukowanie etykiet wymiennych.

Oczekiwania i nasze rozwiązanie

Poszukiwaliśmy drukarki, która będzie w stanie wykonać etykiety odporne na warunki atmosferyczne (słońce UV, deszcz, mróz). Drukujemy duże kody QR, aby klienci w szybki sposób mogli rozpocząć sesje skanując je za pomocą aplikacji mobilnej. Dodatkowym wymogiem była współpraca z oprogramowaniem NiceLabel. Drukujemy 100-200 etykiet miesięcznie w rozmiarze 50 x 30 mm. Najlepiej druk kolorowe, ale rozważymy czarno-białe. Stawialiśmy na wysoką rozdzielczość i druk termotransferowy.

Strefa Drukarek zaproponowała wykonanie dla nas testów wydruku. Wykonali najpierw testy na drukarce termotransferowej w rozdzielczości 300 DPI. Testy były obiecujące, ale należało poprawić jeszcze jakość wydruku. Po przesłanych testach na drukarce z rozdzielczością 600 DPI zdecydowaliśmy się na zakup drukarki GODEX RT863i . To rozwiązanie usprawniło korzystanie w prosty sposób ze stacji  przez klientów z poziomu aplikacji mobilnej.  Dlatego dziękujemy firmie strefadrukarek.pl za sprostanie naszym oczekiwaniom i pomoc przy podjęciu dobrej decyzji. Zdecydowanie polecamy!

~ Marcin z greenwaypolska.pl

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
pixel