Etykiety na piwo. Jak Starkraft zoptymalizował proces z drukarką GoDEX GE330
Dowiedz się, jak drukarka etykiet GoDEX GE330 pomogła browarowi Starkraft w szybszym oznaczaniu butelek i poprawie jakości etykiet na piwo.
Opis klienta
Starkraft to browar rzemieślniczy ze stolicy Śląska - Katowic, specjalizujący się w piwach nietypowych - głównie piwa dzikie (takie, które odbiegają od konwencji i kierują się eksploracją smaku), braggoty, graffy, ale również wytwarza piwne klasyki i piwa bezalkoholowe. Swoją działalność rozpoczął końcem 2022 roku. Jest to jeden z mniejszych, o ile nie najmniejszy browar w Polsce.
Cel i oczekiwania klienta
Właściciel Starkraft poszukiwał sposobu na optymalizację procesu oznaczania butelek z piwem oraz innego nośnika niż klasyczny papier, który zwiększyłby atrakcyjność i trwałość etykiet, jednocześnie nie zwiększając znacząco kosztu produkcji. Do tej pory do etykietowania butelek wykorzystywał samoprzylepne arkusze A4 i klasyczną laserową drukarkę biurową.
Co zaproponowaliśmy
Zaczęliśmy od konsultacji i zrozumienia potrzeb klienta. Przygotowaliśmy projekt etykiet zgodnych ze stylem browaru i charakterem danej partii piwa. Przetestowaliśmy kilka wersji wydruków i finalnie postawiliśmy na wybór kompaktowej drukarki termotransferowej GoDEX GE330 oraz eksploatacji na zamówienie w postaci foliowych etykiet termotransferowych w rozmiarze 100 mm x 180 mm i kalki żywicznej 110 mm x 74 m w kolorze czarnym, niebieskim i złotym. Z wybranym urządzeniem i dobraną eksploatacją pojechaliśmy do klienta, aby zainstalować drukarkę i pokazać jej możliwości oraz przeszkolić pracowników z obsługi.
Finalnie był to naprawdę ciekawy projekt, który zakończył się pełnym sukcesem dla obu stron. W ciągu kilku dni od pierwszych rozmów klient mógł cieszyć się efektami wdrożonego przez nas rozwiązania, a my poznaliśmy różne ciekawostki dotyczące warzenia piwa.
Rezultat
Dzięki zastosowaniu drukarki etykiet i etykiet foliowych wraz z żywiczną kalką barwiąca, klient osiągnął zakładaną elastyczność i samodzielność, która dała mu kontrolę nad wyglądem każdej butelki. Dzięki temu może tworzyć etykiety efektowne wizualnie i wytrzymałe na wysoką i niską temperaturę, promieniowanie UV oraz ścieranie, które nie odbiegają od butelek dużych koncernów. Zachowując niskie koszty produkcji etykiety.
Dlaczego coraz więcej browarów i piwowarów domowych decyduje się na samodzielne drukowanie etykiet, wykorzystując drukarki etykiet?
- Elastyczność. Drukujesz tyle, ile potrzebujesz - daje Ci to kontrolę nad wyglądem każdej butelki, co jest kluczowe przy wypuszczaniu małych partii piw lub przy drobnych poprawkach, np. kiedy zmieniasz skład i/lub nazwę serii.
- Oszczędność czasu i pieniędzy - drukowanie dużych nakładów etykiet na zamówienie może być nie tylko kosztowne, ale i ryzykowne. Kiedy decydujesz się zakończyć produkcję partii, zmniejszasz ryzyko posiadania nadwyżki niepotrzebnych etykiet. Drukując we własnym zakresie, znika również problem opóźnień związanych z zamawianiem u zewnętrznych dostawców
- Szybka i łatwa obsługa - wiele drukarek etykiet jest wyposażonych w intuicyjne oprogramowanie, które pozwolą Ci łatwo tworzyć własne projekty bez konieczności korzystania z zaawansowanych programy graficznych.
- Personalizacja i nieograniczona kreatywność - możesz eksperymentować z różnymi wzorami i kolorami, tworząc unikalne etykiety, które oddadzą charakter Twojego piwa. Coraz więcej browarów i piwowarów domowych korzysta z możliwości drukowania personalizowanych etykiet dla specjalnych klientów, co jest dużym atutem marketingowym. Daje to możliwość stworzenia limitowanych edycji piw z okazji specjalnych wydarzeń czy współpracy np. z lokalnymi artystami.
- Wysoka trwałość etykiet - technologia druku termotransferowego sprawia, że Twoje etykiety będą odporne na wilgoć, wysoką i niską temperaturę, promieniowanie UV oraz ścieranie.