Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Zmiana języka

Recenzja drukarki termicznej AIMO 6XL - Kacper Żarski “Kapsologicznie”

2024-02-10
Recenzja drukarki termicznej AIMO 6XL - Kacper Żarski “Kapsologicznie”

<p class="p_blog">W dzisiejszym wpisie przybliżymy Wam doświadczenia <strong>Kacpra z kanału “Kapsologicznie” z</strong> <a href="https://strefadrukarek.pl/pl/products/drukarka-etykiet-aimo-6xl-bluetooth-203-dpi-szer-do-115-mm-pc-usb-5264.html" target="_blank">drukarką termiczną AIMO 6XL</a>, urządzeniem, które może znacząco usprawnić proces przygotowywania przesyłek w sklepie internetowym i nie tylko…</p>

Jakiś czas temu wysłaliśmy na testy drukarkę etykiet AIMO 6XL do Kacpra Żarskiego z kanału “Kapsologicznie”. Cel był prosty: sprawdzić, czy urządzenie sprawdzi się tylko do drukowania etykiet kurierskich. Co o drukarce myśli Kacper? Przeczytaj recenzję o AIMO 6XL.

Pierwsze Wrażenia

Zacznijmy od zawartości opakowań, no i obudowy. Po otworzeniu opakowania oczywiście znajdziemy samą drukarkę AIMO 6XL. Do tego mamy przewód, za pomocą którego można podłączyć drukarkę z komputerem. Jest także przewód zasilającym, instrukcja obsługi, a także podstawowa rolka startowa.

Omawiając z kolei samą obudowę, to od góry, poza oczywiście logiem producenta, mamy przycisk funkcyjny, a także diodę informacyjną. Od przodu jest szczelina przez którą wychodzi papier już z zadrukowaną etykietą. Natomiast z tyłu mamy dwa złącza, po jednym do komputera i zasilacza, a także przycisk do włączania i wyłączania sprzętu. Trochę dodatkowych elementów jest jeszcze w środku. Zwalniając zaczepy po bokach, możemy podnieść pokrywę, po czym dostaniemy się do uchwytu na rolkę z papierem. Możemy tam właśnie umieścić taką rolkę z papierem, którą następnie umieszczamy w odpowiednich uchwytach, no i zostawiamy delikatnie na rogu, żeby całość mogła się poruszać, za pomocą wałka obrotowego na przodzie.

Konfiguracja drukarki i aplikacja Labelife

A jak w ogóle zacząć korzystać z tego sprzętu? Na początek warto zainstalować sterowniki oraz aplikację Labelife do sterowania całością. Od siebie dodam, że dobrze jest sprawdzić czy na pewno mamy aktualną wersję, żeby wszystko na pewno działało nam w 100% dobrze. Drukarka działa bezproblemowo z komputerami zarówno na Windowsie, MacOS, a nawet z Linuxem, więc mamy sporą dowolność, jeśli chodzi o korzystanie ze sprzętu. Po zainstalowaniu wszystkich sterowników oraz aplikacji Labelife, możemy już przejść praktycznie do korzystania. Drukarka termiczna w komputerze jest wyszukiwana tak, jak każda inna drukarka. Nie musisz drukować tylko przez dedykowany program, ale spokojnie możemy też drukować przez przeglądarkę internetową, przez programy do PDF, czy też przez programy pakietów biurowych. Wystarczy wybrać drukarkę nazwaną jako 6XL, następnie określić rozmiar naszej etykiety, no i możemy drukować.

Niestandardowe etykiety i zastosowania

Drukarka bardzo szybko zadrukowuje strony z szybkością 150 mm na sekundę, co oznacza ,że ​​w jedną minutę jesteśmy w stanie wydrukować 60 etykiet kurierskich w rozmiarze 15x10 cm. Bardzo mocno to ułatwia i przyspiesza proces drukowania właśnie takich różnych etykiet. Szczególnie, że jest już ona w odpowiednim rozmiarze, na dodatek na papierze samoprzylepnym, więc nie musimy nic docinać, stosować żadnej taśmę, czy kleju. Tylko odrywamy etykietę od papieru zabezpieczającego i przyklejamy na paczkę. Jeżeli wysyłamy sporo paczek, prowadzimy jakiś sklep internetowy, czy coś w tym stylu, to jest mega ułatwienie i takie usprawnienie całego procesu pakowania paczek. Osobiście po testach tego sprzętu sam nie wiem, jak mogłem funkcjonować bez takiej drukarki, szczególnie, że faktycznie tych paczki po kilkadziesiąt dziennie zdarza mi się wysyłać, więc drukowanie etykiet na normalnej, domowej drukarce i potem przyklejanie całości taśmą zajmowało o wiele wiele więcej czasu.

[...]Drukarka AIMO 6XL sprawdzi się także do drukowania przeróżnych innych treści, zarówno takich typowo nastawionych na sprzedaż, na prowadzenie sklepu internetowego, [...], jak i takie bardziej domowe, przydatne w codziennym użytkowaniu. [...] Możemy także stworzyć etykiety, za pomocą których chociażby podziękujemy klientom za zakupy, zaprosimy na stronę internetową,poprosimy o ocenę, czy cokolwiek innego przyjdzie nam do głowy. Z drugiej strony możemy stworzyć takie etykiety, które przydadzą nam się w codziennym życiu, np. możemy zrobić sobie znaczniki na pojemniki z żywnością, czy chociaż z kawą i herbatą, żeby je w elegancki sposób oznaczyć…

Drukarka etykiet z modułem Bluetooth

W AIMO 6XL mamy wbudowany moduł Bluetooth. Po co? Ano po to, żeby móc drukować bezpośrednio z naszego smartfona. Drukarka AIMO 6XL łączy się nie tylko z komputerem, ale także z naszymi smartfonami. Zarówno na Androidzie oraz iOSie znajdziemy aplikację Labelife, za pomocą której używając modułu Bluetooth możemy połączyć się z drukarką i w prosty sposób coś wydrukować. Mogą być to ponownie zarówno pliki PDF, np. z etykietami kurierskimi, jak i różne obrazy, dokumenty, czy chociażby totalnie własne etykiety, które zaprojektujemy sobie w aplikacji. Możemy tutaj dodawać różne teksty, obrazki, emotki, czy nawet kody QR oraz kody kreskowe. Tak więc drukarka AIMO 6XL sprawdzi się zarówno podczas takiej stacjonarnej pracy z komputerem, jak i bez problemu możemy połączyć się za pomocą Bluetooth, korzystając z urządzeń mobilnych.

Ogólnie jestem mega pod wrażeniem tego sprzętu, nie sądziłem, że jedno drobne urządzenie takim jakim jest drukarka termiczna, tak bardzo może usprawnić pracę przy pakowaniu paczek, więc jeśli prowadzicie biznes, to jak najbardziej polecam. Zajrzyjcie także na stronę strefadrukarek.pl, gdzie jest dostępny pakiet e-commerce od razu z 10 rolkami etykiet kurierskich, co na start daje też spory zapas do wysyłania różnych paczek.

~ Kacper Żarski Kapsologicznie


Całość recenzji możesz obejrzeć na YouTubie:

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
pixel