Wydawać by się mogło, że drukarka to typowo biurowy atrybut. Nic bardziej mylnego. Zwróćmy uwagę na zalety profesjonalnych drukarek etykiet. Oferty skierowanej do elektryków, instalatorów i monterów. Nowa jakość świadczonych usług, wysoki standard oddanych prac, to tylko niektóre z zalet posiadania własnej, przenośnej drukarki.

Plątanina kabli w skrzynce rozdzielczej? Bałagan w przewodach? Brak oznakowania w skrzynce sterowniczej? Może prowadzić do awarii, pomyłek, a na pewno wprowadza duże zamieszanie i chaos. Powiedzenie mówi, że „elektryka prąd nie tyka”, ale dlaczego narażać osoby postronne, które w całym tym przewodowym bałaganie nie odnajdują żadnego logicznego ładu? Czytelne opisanie wejść elektrycznych, kabli i przewodów, minimalizuje ryzyko, ułatwia pracę, no i jest estetycznym dopełnieniem całego systemu.

Przenośna drukarka dla elektryka

Montując instalację elektryczną, należy pamiętać o jej opisaniu. Niezależnie czy dotyczy to lokalu do użytku prywatnego (mieszkania, czy domu jednorodzinnego), czy przestrzeni użytku publicznego (lokale usługowe, powierzchnie biurowe, hale produkcyjne). W razie awarii, zmian, modernizacji, ważne jest, by dostęp i czytelność były na tyle uniwersalne, że połapanie się w gąszczu kolorowych kabli, nie sprawi nikomu żadnego problemu. Drukowane oznaczniki w skrzynkach rozdzielczych, opisy przewodów elektrycznych, oznaczenie przycisków czy bezpieczników to niewątpliwa zaleta profesjonalnego instalatora.

Najpopularniejsze modele

Drukarka Brother PT-H110 pozwala na wydruk takich etykiet i znaczników na laminowanych taśmach TZe. Drukarka PT-E110VP, z walizką w zestawie jest zawsze pod ręką, gdy potrzebny jest wydruk w technologii termo transferowej. Brother P-touch E100VP, P-touch E300VPP-touch E550WVP, to wytrzymałe, przenośne urządzenia z funkcjami wydruku na najpopularniejszych typach etykiet. Drukowanie symboli elektrycznych, dobór czcionek, dodawanie logotypów czy symboli przemysłowych, pozwala na szerokie zastosowanie i pełne wykorzystanie tego typu drukarek. Do tego szybki wydruk, wygoda użytkowania, trwałość oznaczenia instalacji.


Drukarka Brother PT-H110 dla elektryków
Drukarka Brother PT-H110 dla elektryków

Koniec ze zgadywaniem przeznaczenia danego przewodu, czy szukania końcówki. Z takim narzędziem, zostawisz po sobie profesjonalnie opisaną rozdzielnię, oznaczone zwoje kabli, gniazdka i przełączniki elektryczne, panele crossownicze. Świadczącą swoim wykończeniem o wysokim poziomie usług, profesjonalnym podejściu do powierzonego zadania i szacunku dla użytkownika.

Zalety podręcznych drukarek

Drukarki podręczne to najczęściej wybierane drukarki, przez instalatorów, elektro-instalatorów, automatyków, oraz monterów telekomunikacyjnych. Można je wykorzystywać w terenie, a zestawy walizkowe zapewniają jeszcze lepszą mobilność i bezpieczeństwo w transporcie.

W porównaniu z drukarkami stacjonarnymi, drukarki przenośne pozwalają na elastyczny wydruk etykiet i oznakowania według danego zapotrzebowania. Dzięki temu nie ma drukowania „na górkę”, ani niewygodnych sytuacji, gdy zabraknie ważnego opisu. Wyposażone w automatyczną gilotynę z funkcją nacinania, pozwalają ustawić pożądaną długość drukowanej taśmy. Podświetlany wyświetlacz, ułatwia podgląd przed wydrukiem. Standardowa klawiatura usprawnia przygotowanie potrzebnej etykiety, a dostęp do zapisanych szablonów przyspiesza proces wydruku standardowych oznaczeń bezpośrednio u klienta.